KONST / Litografier / Färglitografi 7641097
*
nr 764 1097
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), man med kamel, motivets mått: 35 x 54
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 juni 2012
kl 17:12:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/6 12:40:02
1
150 kr
6/6 02:03:48
2
150 kr
6/6 02:04:12
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad man med kamel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:43
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 764 1097
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), man med kamel, motivets mått: 35 x 54
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 juni 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/6 12:40:02 | 1 | 150 kr |
6/6 02:03:48 | 2 | 150 kr |
6/6 02:04:12 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik lars norrman litografi litografier litografiskt blad man med kamel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:43